Wygłuszanie różnych pomieszczeń przy pomocy paneli dźwiękochłonnych

Panele akustyczne już dawno temu przestały być jedynie rozwiązaniem dźwiękochłonnym. Oprócz swoich właściwości wygłuszających, zachęcają także nietypowym wyglądem, dopracowanymi kształtami i wysoką estetyką. Dziś przyglądamy się bliżej skutecznym sposobom na wygłuszanie pomieszczeń. Podzielimy się także kilkoma wskazówkami, które mogą się przydać w trakcie zakupów.

Podstawowe informacje o panelach akustycznych dźwiękochłonnych

Panele wygłuszające mają formę lekkich, estetycznych elementów, dostępnych w różnorodnej kolorystyce i w kilku kształtach. Na rynku znajdziemy więc gładkie panele akustyczne dźwiękochłonne, panele akustyczne sześciokąty, piramidki i panele akustyczne trójkątne. Taka różnorodność pozwala na wybór produktu, który trafia w nasz gust i pasuje do aranżacji.

Produkty mogą różnić się także zastosowaniem. Aby poprawić akustykę w domach i biurach, przeważnie sięga się po panele rozpraszające i pochłaniające. Oprócz dyfuzorów i absorberów spotkamy się także z wariantem odbijającym. Ten sprawdzi się najlepiej w miejscach o większej powierzchni, w których ważna staje się jakość dźwięku. Z pomocą takich ekranów poprawimy akustykę np. w teatrach, filharmoniach i w salach koncertowych.

Ciekawym wariantem są panele hybrydowe. Zostały skonstruowane w taki sposób, by jednocześnie spełniać dwie funkcje – rozpraszania i tłumienia dźwięków. Taka opcja będzie atrakcyjna dla osób, które chciałyby zadbać o lepszą akustykę pomieszczenia i jednocześnie o jego wyciszenie. To dobry wariant np. do przestrzeni mieszkalnych.

Jak montować panele akustyczne sześciokątne, piramidki i inne warianty?

Do montażu paneli wykorzystuje się specjalne kleje. Najwygodniejszą opcją są kleje w sprayu. Można je stosować nie tylko do klejenia materiałów akustycznych, ale też do łączenia plastiku, metalu, szkła czy styropianu.  Żeby przykleić panele akustyczne samoprzylepne, wystarczy najpierw oczyścić powierzchnię z kurzu, pyłu, odkleić warstwę ochronną, a następnie umieścić panel w wybranym miejscu. Produkt doskonale przylega do powierzchni gładkich i chropowatych.

Dodaj komentarz