Pianki akustyczne typu Piramida

Jednym z bardziej popularnych rodzajów Pianki akustyczne typu Piramida. W odróżnieniu od pianki falistej, panele Piramida są dużo łatwiejsze w estetycznym montażu.

Co wyróżnia nasze panele akustyczne typu Piramida? Grubość podstawy arkusza, która wynosi 2 cm. W praktyce, arkusz 100×200 cm jest dużo sztywniejszy i łatwiejszy w klejeniu do powierzchni ściany. Większość dostępnych na rynku pianek akustycznych to maty z podstawą o grubości 1 cm.

W przypadku mat o całkowitej grubości 4 cm podstawa pianki nie ma dużego znaczenia, o tyle przy grubości 6 czy 8 cm już tak. Arkusz staje się sztywny i dużo łatwiej osiągnąć równe oraz estetyczne mocowanie do ściany, zarówno w wersji samoprzylepnej jak i zwykłej.

Pianki akustyczne typu Piramida – Zastosowanie

Gdzie stosujemy maty wygłuszające typu Piramida? Wszędzie tam, gdzie ważna jest estetyka oraz skuteczność absorbowania fal dźwiękowych, zwłaszcza przy wyborze najgrubszego, 8 cm arkusza pianki akustycznej.

Pianki akustyczne typu Piramida stosujemy w pomieszczeniach, w których chcemy zredukować odbicia dźwięków co poprawia czas pogłosu oraz zrozumiałość mowy. Jeżeli zależy nam na redukcji pogłosu w zakresie niższych częstotliwości to należy wybrać możliwie grubą piankę, która lepiej absorbuje niższe rejestry.

Należy jednak pamiętać, że dźwięki basowe, dudniące są falami dźwiękowymi bardzo niskich częstotliwości, a takie bardzo trudno absorbować nawet najgrubszą, 8 cm pianką akustyczną.

W newralgicznych miejscach pomieszczenia, takich jak narożniki warto zastosować dodatkowe pułapki basowe, których grubość to nawet 20 cm.

Skuteczne pochłanianie pianek typu piramida zaczyna się od:

1. Pianka akustyczna 4 cm grubości – 1800 Hz

2. Pianka akustyczna 6 cm grubości – 1100 Hz

3. Pianka akustyczna 8 cm grubości – 800 Hz

Poniżej kilka przykładowych zdjęć pianek akustycznych i paneli wygłuszających typu Piramida

Pianka akustyczna piramidka 4 cm. Mata wygłuszająca redukująca pogłos w pomieszczeniu. Pianka akustyczna o grubości 4 cm oraz wymiarach 100×200 cm
Pianka akustyczna piramidka samoprzylepna 6 cm. Mata wygłuszająca redukująca pogłos w pomieszczeniu. Pianka akustyczna o grubości 6 cm oraz wymiarach 100×200 cm

www.gmptech.pl/kategoria-produktu/akustyka/

Dodaj komentarz